Kamil Lhoták - Akce 2+1

 
Dostupnost Skladem
3 780 Kč    
Kategorie Knihy
 

Obdarujte sebe, své blízké, přátele nebo obchodní partnery krásným dárkem, který potěší každého milovníka umění.

Ke každému zakoupenému kompletu dvou monografií “Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby” a “Kamil Lhoták - Obrazy” v celkové hodnotě 3 780 Kč získáte katalog z výstavy “Kamil Lhoták a jeho svět” v hodnotě 990 Kč jako dárek zdarma.

Navíc v rámci této akce je poštovné zcela zdarma. Akce platí do vyprodání zásob.

“Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby”: Kniha chronologicky sleduje práce Kamila Lhotáka od počátků tvorby v 30. letech až do jeho smrti v roce 1990 a na 496 stranách zachycuje dvě větve jeho činnosti (grafickou a ostatní tvorbu) ve vzájemném kontextu.

V grafické části je popsána a reprodukována nejen kompletní volná grafika, ale i novoročenky a exlibris, které vyhotovoval pro své přátele, to vše včetně rozměrů, počtu kusů, datací a dalších údajů. Grafická tvorba Kamila Lhotáka má svůj samostatný a svébytný příběh, což je dokumentováno na popisech okolností vzniku jednotlivých prací spolu s jejich vyobrazeními. Soupisy prací byly zpracovány v naprosto unikátním rozsahu za přispění několika desítek sběratelů z 8 zemí. 

V části ostatní tvorby se objevují díla ve velmi širokém rozsahu, od olejů, kvašů a temper přes pastely a akvarely až po kresby inkoustem, tuší a obyčejnou tužkou, tedy ve všech technikách, které Kamil Lhoták běžně používal. Zároveň jsou vesměs prezentována díla, která dosud nebyla v odborné literatuře zveřejňována, takže i tato část knihy bude pro čtenáře velmi objevná.

Rozměry knihy 33x24 cm, 3,3 kg

Kamil Lhoták - Obrazy" : v knize ke každému umělcovu tvůrčímu období je nastíněna Lhotákova vývojová linie a posun v jeho tvorbě, navíc doprovázená komentáři z dobových recenzí, ukazující, jak bylo Lhotákovo dílo vnímáno v době svého vzniku, a to od jeho počátků v 30. letech až do završení v 80. letech minulého století. Soupis prací byl zpracován za přispění několika desítek sběratelů, galerií a muzeí z jedenácti zemí světa. 

Rozměry knihy 33x24 cm, 476 stran, 3,1 kg

“Kamil Lhoták a jeho svět”: mimořádně reprezentativní katalog k historicky největší a nejkvalitnější výstavě umělce pod názvem Kamil Lhoták a jeho svět, která proběhla v Alšově jihočeské galerii, doplněný o životopisná data autora, dobové fotografie a komentáře k vybraným dílům.

Návštěvníci zde mohli zhlédnout 435 vystavených děl Kamila Lhotáka ze všech částí jeho tvorby, z nichž několik desítek bylo prezentováno vůbec poprvé. 

Pokud jste nestihli navštívit výstavu, máte možnost se zúčastnit alespoň touto nepřímou formou. 

Tento katalog není k dispozici u žádných dalších prodejců a je k dispozici pouze a výhradně na těchto stránkách.

Rozměry katalogu 28 x 24 cm, křídový papír, 336 stran, 1,9 kg.