Knihy

 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

 • Image 1 (4) Novinka 299
  Kamil Lhoták a jeho svět - Libor Šteffek

  Mimořádně reprezentativní katalog k historicky největší a nejkvalitnější výstavě umělce pod názvem Kamil Lhoták a jeho svět, která proběhla v Alšově jihočeské galerii, doplněný o životopisná data autora, dobové fotografie a komentáře k vybraným dílům.

  Návštěvníci zde mohli zhlédnout 435 vystavených děl Kamila Lhotáka ze všech částí jeho tvorby, z nichž několik desítek bylo prezentováno vůbec poprvé. 

  Pokud jste nestihli navštívit výstavu, máte možnost se zúčastnit alespoň touto nepřímou formou. 

  Tento katalog není k dispozici u žádných dalších prodejců a je k dispozici pouze a výhradně na těchto stránkách.

  Rozměry katalogu 28 x 24 cm, křídový papír, 336 stran, 1,9 kg.

  790 Kč
 • Kamil Lhoták Vánoce Typ na dárek I Akce Novinka Tip 159
  Trilogie Kamil Lhoták - Akce 2+1

  Ke každému zakoupenému setu dvou monografií Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorbyKamil Lhoták – Obrazy v celkové ceně 3 780 Kč získáte třetí publikaci Kamil Lhoták a kniha v hodnotě 1 499 Kč jako dárek zdarma!

  Neváhejte a obdarujte sebe, své blízké, přátele nebo obchodní partnery krásným  dárkem, který potěší každého milovníka umění.

  Letos jsme pro Vás připravili skvělou Vánoční nabídku, představující Kamila Lhotáka jako všestranného umělce. Ke každému zakoupenému setu dvou monografií Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorbyKamil Lhoták – Obrazy v celkové ceně 3 780 Kč získáte třetí publikaci Kamil Lhoták a kniha v hodnotě 1 499 Kč jako dárek zdarma a můžete se tak stát vlastníky této kompletní knižní trilogie. Navíc v rámci této akce je poštovné zcela zdarma. Akce platí do vyprodání zásob.

   

  3 780 Kč
 • Kniha Kamil Lhoták Obrazy 1 147
  Kamil Lhoták - Obrazy - Libor Šteffek

  Kniha Kamil Lhoták - Obrazy je vůbec prvním uceleným obrazovým soupisem malířského díla Kamila Lhotáka, které dosud nebylo tímto způsobem a v tomto rozsahu nikdy zpracováno, a to včetně rozměrů obrazů, použitých technik a dalších doplňujících informací. Kniha zachycuje malířův svět plný balonů, aut, motocyklů, letadel, terčů, strojů pouště, zakutálených míčů kdesi na okraji města a dalších typických autorových motivů.

  Doprovodný text, chronologicky nás provázející celou Lhotákovou malířskou tvorbou, je nedílnou součástí hlavní náplně knihy - vyobrazení více než 750 maleb Kamila Lhotáka, které nám přinášejí možnost spatřit malířské dílo Kamila Lhotáka v mnohonásobně větším rozsahu, než jsme měli doposud, a to včetně několika stovek obrazů, které dosud zůstávaly široké veřejnosti skryty v soukromých sbírkách.  

   

  1 890 Kč
 • Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - Libor Šteffek 37
  Kamil Lhoták - Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - Libor Šteffek

  Dílo Kamila Lhotáka a neopakovatelné kouzlo jeho prací si získává stále více příznivců z řad českých, ale i zahraničních obdivovatelů.

  Předkládaná kniha nejenom pro ně vůbec poprvé představuje kompletní grafické dílo Kamila Lhotáka včetně reprodukcí všech prací a soupisů volné grafiky, novoročenek a exlibris.

  Kromě předmluvy PhDr. Dvořáka a doprovodného textu, který nás chronologicky provádí od počátků celou tvorbou Kamila Lhotáka, kniha obsahuje především vyobrazení více než 660 grafických děl a dalších 200 v širokém spektru vybraných, většinou dosud nikdy nepublikovaných prací od olejů až po práce tuší z umělcovy ostatní tvorby, což z této knihy činí nejrozsáhlejší publikaci tohoto druhu, která kdy byla k  dílu Kamila Lhotáka vydána. 

   

   

  1 890 Kč
 • Kamil Lhoták a kniha 38
  Kamil Lhoták a kniha - Jan Dvořák, Robert Hédervári, Karel Kut, Libor Šteffek

  Kniha sumarizuje působení Kamila Lhotáka na poli knižních ilustrací a přináší mimo doprovodného textu i více než 2000 vybraných reprodukcí z Lhotákových knižních ilustrací, v mnoha případech reprodukovaných přímo z jejich originálních předloh.

  Seznam všech knih, ilustrovaných Kamilem Lhotákem je zachycen nejen na příkladech vybraných kreseb, ale i zobrazením obálek všech těchto knih včetně jejich opakovaných vydání. Jednotlivé tituly jsou doplněny podrobnou anotací.

  Nezbytná pomůcka pro všechny milovníky a obdivovatele Lhotákova díla a sběratele knih s jeho ilustracemi, ale i knihovny, antikváře a galeristy.

  Kniha byla nominována na literární cenu "Magnesia Litera - 2015 - Litera za nakladatelský čin".

  1 499 Kč
 • František Hrubín - To je jízda, to je let! 392
  František Hrubín - To je jízda, to je let!

  František Hrubín - To je jízda, to je let!, SNDK, 1955.

  Nádherné ilustrace Kamila Lhotáka k veršům Františka Hrubína.

  Bez obálky, vnější desky poněkud ohmatané, nicméně uvnitř v relativně dobrém stavu.

  600 Kč
 • Ivo Štuka, Kamil Lhoták - Pět minut v baloně 386
  Ivo Štuka, Kamil Lhoták - Pět minut v baloně

  Ivo Štuka, Kamil Lhoták - Pět minut v baloně, Československý spisovatel 1966.

  Verše ke kresbám Kamila Lhotáka, vydáno pouze 1000 kusů.

  Velmi dobrý stav.

  250 Kč
 • Kamil Lhoták - Ilustrace a kresby 395
  Kamil Lhoták - Ilustrace a kresby

  Kamil Lhoták - Ilustrace a kresby, Výstavní síň Hollara, 1955.

  Katalog k výstavě Kamila Lhotáka s několika kresbami.

  250 Kč
 • Karel Vinařický - Kytka básniček 389
  Karel Vinařický - Kytka básniček

  Karel Vinařický - Kytka básniček, nakladatelství Velehrad, 1942.

  Verše, které Kamil Lhoták doprovodil několika desítkami svých drobných kreseb.

  Stav dobrý, bez obálky.

  800 Kč

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem